קנצ'נבורי

מחוז קנצ’נבורי נמצא במערב תאילנד כשעתיים נסיעה מבנגקוק. 

קנצ’נבורי מפורסמת בזכות הטיולים המאורגנים שיוצאים אליה ומתאימים לכל סוגי המטיילים- משפחות עם ילדים, זוגות בירח דבש, חברים, תרמילאים, ועוד.

המקומות המפורסמים ביותר עליהם אולי כבר שמעתם, הם גשר נהר הקוואי ושמורת הטבע ארוואן. כמו כן, בקנצ’נבורי יש מקדשים, מפלים, תרבות, ספארי וטבע עוצר נשימה. 

קנצ'נבורי

איך מגיעים לקנצ'נבורי?

ניתן להגיע לקנצ’נבורי בקלות וביעילות דרך בנגקוק. במחוז עצמו אין שדה תעופה או גישה לים (קנצ’נבורי נמצאת באזור הררי) ולכן הדרך היחידה להגיע היא בנסיעה.

ניתן לקחת מונית, להשכיר רכב או להגיע באמצעות תחבורה ציבורית לרבות רכבת, אך יש לקחת בחשבון שהרכבת מעט מיושנת.

המרחק מלב בנגקוק (אזור סיאם) ועד ללב קנצ’נבורי הוא כ 130 ק”מ ואורך הנסיעה הוא כשעתיים וחצי ללא עצירות, משתנה בעיקר בהתאם למזג האוויר ולפקקים ביציאה מבנגקוק.

קנצ'נבורי

ההיסטוריה של קנצ'נבורי

בעיירה המרכזית של מחוז קנצ’נבורי הנקראת גם היא קנצ’נבורי על שם המחוז, חיים כ 25,000 תושבים (על פי מפקד האוכלוסין האחרון).

עיירה זו נמצאת למרגלות רכס הרים והיא משתרעת לאורך הגדות הצפוניים של נהר הקוואי, מה שמקנה לה מזג אוויר קריר ונעים לעומת אזורים אחרים במרכז תאילנד שנוטים להיות חמים יותר.

קנצ’נבורי הוקמה אי שם במאה ה-18 ע”י מלך ראמה הראשון (המלך הראשון של השושלת הנוכחית) בזכות מיקומה האסטרטגי – מכיוון שהיא בנויה באזור הררי, הדבר היווה יתרון במקרה של פלישה מבורמה (כיום מיינמאר) שהייתה האויבת הגדולה של ממלכת סיאם.

כמו כן, במהלך מלחמת העולם השנייה היפנים כבשו את האזור והשתמשו בשבויי מלחמה כדי לבנות גשר מעל נהר הקוואי, בו מבקרים במסגרת טיול קנצ’נבורי.

מה יש לעשות בקנצ'נבורי?

מפלי ארוואן

מפלים מדהימים הנמצאים בלב שמורת הטבע ארוואן, שהיא אטרקציה בפני עצמה. המפלים נקראים על שם הפיל בעל שלושת הראשים מסיפורי המיתולוגיה ההינדים. במפלים תוכלו לשחות במים הצלולים וליהנות מהטבע הפראי שיש בסביבה.

גשר נהר הקוואי

נקודת העניין המפורסמת ביותר בקנצ’נבורי ויעד חובה לחובבי היסטוריה. הגשר נבנה בתקופת מלחמת העולם השנייה ע”י שבויי מלחמה של הצבא היפני. ניתן לחצות את הגשר ובצד השני יחכה לכם מוזיאון בו תוכלו ללמוד על ההיסטוריה של הגשר והאזור כולו.

מוזיאון המלחמה

המוזיאון The Jeath War Museum הוא מוזיאון המלחמה הנמצא בסמוך לגשר על נהר הקוואי ובו תוכלו לראות מקרוב מוצגים שונים מתקופת מלחמת העולם השנייה והכיבוש היפני בקנצ’ונברי. בין היתר תוכלו ללמוד על חיי האסירים עליהם כפו היפנים לבנות את הגשר ואלו אף קיפחו את חייהם בעקבות העבודה הקשה והתנאים הירודים.

הספארי הפתוח

הביקור בספארי מתקיים בתוך נסיעה במיניבוס בו תוכלו לחזות מקרוב בבעלי חיים כגון נמרים, גמלים, ג’ירפות ועוד.

ניתן להאכיל את הזברות והג’ירפות במסגרת הביקור בספארי, כמו כן, הג’ירפות בדרך כלל יכניסו את ראשן פנימה לתוך האוטובוס מה שמעצים את החוויה.

אז למה אתם מחכים?

השאירו פרטים ונציג שלנו יצור אתכם קשר בהקדם!