מזג אוויר בתאילנד

מתכננים טיול לתאילנד? חשוב לדעת מתי כדאי להגיע – מה התקופה היבשה, הגשומה ולאיזה אזור כדאי להגיע לפי תקופה.

מזג אוויר בתאילנד

מה העונה המומלצת לטיול בתאילנד?

אחת השאלות הנפוצות ביותר היא מה העונה המומלצת לבקר בתאילנד.

קודם כל, חשוב להבין שהאקלים שונה בתכלית מישראל – מדובר באקלים טרופי. בתאילנד יש רק שלוש עונות: העונה החמה, העונה הקרה והעונה הגשומה.

נהוג לחשוב שבתאילנד יש רק שתי עונות, כאשר אנשים רבים “משלבים” את העונה החמה והעונה הקרה יחדיו וקוראים להן פשוט ‘העונה היבשה’.

העונה החמה מתחילה באמצע פברואר ועד מאי, העונה הגשומה היא בין יוני-אוקטובר, והעונה הקרה מתחילה בנובמבר וממשיכה עד אמצע פברואר (לפני העונה חמה).

עם זאת, זה משתנה מעט משנה לשנה ולפי האזור בתאילנד. כמו כן, חשוב לזכור שבתאילנד (כמעט) תמיד חמים ונעים ויכול לרדת גשם בכל יום בשנה ללא קשר לעונה, כאשר באופן טבעי הסבירות לגשם בעונה הגשומה גבוהה יותר.

אף על פי כן, בהחלט ניתן לטייל וליהנות גם בעונה הגשומה – כל האטרקציות פעילות לאורך כל השנה וניתן ליהנות מהן גם בימים גשומים.

העונה הגשומה בתאילנד מוכרת גם כ”עונת המונסונים” ויש לכך סיבה טובה – גם כאשר יורד גשם, יכול לרדת מבול במשך רבע שעה ולאחר מכן השמש תצא, כך שזה לא ישפיע על החופשה שלכם.

כמו כן, בתאילנד גשם אין פירושו קור – עדיין תוכלו להמשיך ללבוש בגדים קצרים ולהנות מטמפרטורה חמימה ונעימה.

בהחלט ייתכן שאם תגיעו לתאילנד בעונה הגשומה לא ירד גשם כלל, או ירד מעט מאוד גשם שלא ישפיע כלל על החופשה שלכם – אך מדובר בעיקר בעניין של מזל.

 

אז למה אתם מחכים?

השאירו פרטים ונציג שלנו יצור אתכם קשר בהקדם!